Wpływ Warunków Technicznych 2021 na wybór okien i drzwi dla domów jednorodzinnych

Rok 2021 przynosi ważne zmiany w zakresie przepisów dotyczących wyboru okien dla domów jednorodzinnych. Od 1 stycznia obowiązuje nowa, niższa wartość współczynnika Uw. Sprawdź co to oznacza dla Twojej inwestycji.Jakie zmiany nas czekają?

1 stycznia 2021 wchodzą w życie nowe Warunki Techniczne, które muszą spełniać domy jednorodzinne. Nowelizacja przepisów budowlanych zakłada ograniczenie strat energii powstałych przy ogrzewaniu budynków. Jedną z kluczowych zmian jest nowa norma w postaci Uw równego lub mniejszego od 0,9 W/m²K. Dotyczy ona parametrów przenikania ciepła obowiązujących przy wyborze okien lub drzwi i wpływających na ilość ciepła pozostającą w środku domu. Wytyczne dla budownictwa skupiają się w tym zakresie na poprawie energooszczędności nowo powstających budynków.


Jak nowe Warunki Techniczne wpłyną na wybór okien dla Twojego domu i inwestycji?

Współczynnik Uw określa ilość ciepła, która przenika w ciągu sekundy przez metr kwadratowy danego okna przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz wynoszącej 1 stopień. Im wskaźnik Uw jest niższy tym mniejsze są straty ciepła, a okna i drzwi są bardziej energooszczędne.

Obowiązującą do końca 2020 roku norma budowlana określa wartość współczynnika na Uw=1,1W/m2K, a od 1 stycznia 2021 roku będzie ona wynosić 0,9W/m2K.

Oznacza to, że do nowych przepisów będą musiały dostosować się osoby i inwestorzy, którzy:

uzyskają pozwolenie na budowę w 2021r.
nie zrealizują (nie sfinalizują formalności) projektu stworzonego według starych wymagań
planują rozbudowę lub modernizację istniejącego budynku
Okno blueMaxx IKD 82,5mm
Uw 0,72W/m2K

Wybierz okna Framex zgodne z nową normą

Okna Framex Perllo oraz blueMaxx IKD nie tylko wpuszczają do domu więcej światła, ale posiadają także współczynnik Uw na poziomie poniżej 0,8W/m²K. Równie istotny dla izolacji cieplnej jest odpowiedni montaż okien dlatego specjaliści Framex są przygotowani do nowych przepisów. Zapewniamy okna i drzwi spełniające nowe Warunki Techniczne 2021 oraz ich profesjonalny montaż. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni całą dobę przez cały rok

  • +48 91 56 10 123
  • okna@framex.pl
  • Czat on-line