Kup okna z programem rządowym « Framex

Kup okna z programem rządowym

Stare i źle zamontowane okna w domu są jedną z głównych przyczyn utraty ciepła. Ma to bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie, a co za tym idzie – na domowy budżet. Dofinansowanie uzyskane z rządowych programów „Czyste Powietrze”, „Ciepłe Mieszkanie” i „Stop Smog” pomoże Ci wymienić stare okna na nowe energooszczędne okna Framex. Zadbaj o ciepło, bezpieczeństwo i domowy budżet.

Program Czyste Powietrze

Finansowanie do 135 000 zł

Program „Czyste Powietrze” ma na celu wsparcie termomodernizacji budynków i zwiększenie energooszczędności naszych domów. Dofinansowanie uzyskane z tego programu może zostać wykorzystane na zakup i montaż m.in. okien, drzwi, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.

Program umożliwia otrzymanie dotacji jeżeli samodzielnie finansujesz pozostałe etapy termomodernizacji lub jeżeli inwestycję pokrywasz kredytem (dotacja na częściową spłatę kredytu). W zależności od rocznych dochodów gospodarstwa domowego program zakłada 3 poziomy finansowania:

  • poziom podstawowy – do 66 000 zł
  • poziom podwyższony z prefinansowaniem – do 99 000 zł
  • poziom najwyższy z prefinansowaniem – do 135 000 zł

Do podstawowego poziomu finansowania kwalifikują się osoby, których przychód nie przekracza 135 000 zł rocznie.

Złóż wniosek i zrealizuj inwestycję w ciągu 18 miesięcy aby cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie. Program zakłada wsparcie inwestycji aż do 30 września 2029 r.

Więcej o programieProgram Ciepłe Mieszkanie

Finansowanie do 39 900 zł

Program „Ciepłe Mieszkanie” zakłada poprawę jakości powietrza i ograniczenie emisji pyłów oraz gazów związanych z dostarczaniem ciepła. Dzięki temu dofinansowaniu możesz wymienić źródło ciepła i poprawić energooszczędność swojego mieszkania.

Program dedykowany jest gminom, które przeprowadzą na swoim terenie nabór dla właścicieli lokali mieszkalnych. Kwota dofinansowania uzależniona jest od poziomu zanieczyszczenia danej gminy. Dla najbardziej zanieczyszczonych gmin przewidziane są 3 poziomy finansowania:

  • poziom podstawowy – do 17 500 zł
  • poziom podwyższony – do 26 900 zł
  • poziom najwyższy – do 39 900 zł

Regulamin programu „Ciepłe Mieszkanie” zakłada dwie tury naborów dla gmin – pierwsza do 31.12.2022 r. , druga do 31.12.2023 r. Odbycie się drugiej tury naboru uzależnione jest od dostępności środków finansowych. Gminy samodzielnie ustalają i informują o terminach naborów dla właścicieli lokali.

Więcej o programie

Program Stop Smog

Finansowanie do 100% wartości inwestycji

Celem państwowego programu Stop Smog jest poprawa jakości powietrza i ograniczenie emisji zanieczyszczeń, które się do niego dostają. Dofinansowanie może zostać przeznaczone na wymianę okien i drzwi, wymianę pieca, ocieplenie domu lub podłączenie lokalu do sieci ciepłowniczej.

Program skierowany jest do gmin i to one ustalają szczegółowe warunki przyznania dotacji właścicielom domów jednorodzinnych i posiadaczom budynków. Wniosek do gminy może złożyć osoba mieszkająca w lokalu, w którym będzie przeprowadzana inwestycja. Podstawowym kryterium przyznania dotacji jest miesięczny dochód netto na jednego członka gospodarstwa domowego:

  • w gospodarstwie jednoosobowym nie może przekraczać 175% kwoty najniższej emerytury – w 2022 ta kwota wynosi 2 342,27 zł netto;
  • w gospodarstwie wieloosobowym nie może przekraczać 125% kwoty najniższej emerytury – w 2022 ta kwota wynosi 1 673,05 zł netto.

Średni koszt dotowanej inwestycji nie może przekroczyć kwoty 53 000 zł, a finansowanie może pokryć nawet 100% jej wartości (do 70% z Funduszu Termomodernizacji i Remontów i 30% z gmin).

Okres realizacji przewidziany jest na 3 lata w przypadku realizacji przedsięwzięć nie większej niż 2% łącznej liczby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na terenie gminy i do 4 lat powyżej 2%.

Więcej o programieZaoszczędź na termomodernizacji

Dzięki programom „Czyste Powietrze”, „Ciepłe Mieszkanie” i „Stop Smog” możesz zaoszczędzić nawet 100% wartości inwestycji związanej z termomodernizacją budynku. Skorzystaj ze wsparcia i popraw energooszczędność swojego domu z Framex.


Wymień okna i drzwi na Framex

Okna PCV Perllo

Okna o szerokości profilu 82 mm i dodatkową, trzecią uszczelką zapewniające najwyższe parametry energooszczędności.

Więcej

Okna aluminiowe

Konstrukcje profili aluminiowych z izolacją termiczną i ochroną przed włamaniem. Przeznaczone do stolarki zewnętrznej.

Więcej

Drzwi zewnętrzne

Wybierz jeden z wielu wariantów drzwi PCW produkowanych w fabryce Framex z wypełnieniami cenionych marek tj. Frohmasco, Dorpol, Veyna.

Więcej

Drzwi przesuwne HST/PSK

Spełniamy marzenia o naprawdę dużym przeszkleniu dzięki innowacyjnym konstrukcjom przesuwnym.

Więcej
Artur jaźwiński
Artur jaźwiński
12 Czerwiec 2024
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Miła i profesjonalna obsługa Grzegorza Pisarczyka reagująca szybko na zmiany i potrzeby klientów. Świetna ekipa montażowa 5/5 Uważam że, Firma FRAMEX jest godna polecenia.
Andrzej Szlepinski
Andrzej Szlepinski
5 Czerwiec 2024
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Kilka dni temu udało się nam zamknąć stan surowy.22 okna za niezłe pieniądze. Panie Grzegorzu dziękujemy za profesjonalność miłą obsługę oraz oczywiście za rabaty.A ekipa montażowa Pana Tomasza pokazała że jest marzeniem każdego przedsiębiorcy. Dzięki.
Danuta Rohde-Polanowska
Danuta Rohde-Polanowska
18 Marzec 2024
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo miła i fachowa obsługa doradztwo pod każdym względem polecam
Marek U Urbanski
Marek U Urbanski
18 Sierpień 2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Duże doświadczenie, wszechstronna wiedza i wysoka jakość świadczonych usług - śmiało polecam firmę Framex .Super wspołpraca z Pania Karolina Lulek
Regina Guściora
Regina Guściora
14 Sierpień 2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Z przyjemnością podzielę się moimi spostrzeżeniami i opinią na temat PROFESJONALNEGO DORADZTWA I PODEJŚCIA DO KLIENTA Pana Radosława Lewickiego. Jest to przedstawiciel handlowy, który z anielską cierpliwością i profesjonalizmem potrafi doradzić i doprowadzić do finalizacji przedsięwzięcia z Gwarancją satysfakcjonowaną!!!👌👏 Wielkie ukłony i podziękowania składam Panu Radosławowi Lewickiemu i życzę dalszych sukcesów zawodowych w firmie i interpersonalnych z klientami. Pozdrawiam.
Robert Moczulski
Robert Moczulski
14 Sierpień 2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo miła obsługa i zawsze dotrzymane terminy.Pozdrawiam.