Konstrukcje

Firma Framex wykorzystuje systemy ogrodów zimowych Ponzio WG. Jego zaletą jest uniwersalność polegająca na łączeniu różnych rozwiązań oraz łatwy montaż. Prezentowane są już gotowe rozwiązania i modele. Konstrukcja nośna systemu może być wykonana z zastosowaniem kształtowników fasadowych systemu NT152 lub na bazie konstrukcji okienno-drzwiowej systemów Ponzio. Konstrukcja połaci dachowej również może być wykonana w dwóch wariantach. W pierwszym wariancie może być to konstrukcja z systemu fasadowego z zastosowaniem dodatkowo wdrożonych kształtowników. Drugi wariant obejmuje oddzielną konstrukcję połaci dachowej i stanowi całkowicie nowe rozwiązanie. Konstrukcja ta opiera się na kształtownikach tzw. odwróconych krokwiach: połączonych z kształtowników belki okapu i belki przyściennej. Kształtowniki pośrednie wykorzystywane do mocowania krokwi skonstruowano w ten sposób, aby uprościć maksymalnie prefabrykację krokwi.wizual_NT 152WG

Uniwersalność systemu pozwala na łączenie profili systemu NT 152 z pozostałymi systemami okienno-drzwiowymi: m.in. NT 60, NT 68, NT 78. Umożliwia to tworzenie bardzo złożonych i skomplikowanych konstrukcji. Wewnętrzna, frontowa część ogrodu tworzy płaską powierzchnię, co umożliwia montaż systemów przesuwnych i harmonijkowych.

System ogrodów zimowych jest opracowany w taki sposób, by jak najbardziej uprościć prefabrykację wyrobów za pomocą możliwie najprostszych linii cięć materiału. W przypadku prostych konstrukcji ogrodów, krokwie zacinane są pod kątem prostym, co znacznie ułatwia prefabrykację profili. Wymagania izolacyjności zostały osiągnięte przy pomocy przekładek poliamidowych separujących zewnętrzny pas konstrukcji od wewnętrznego. System zapewnia sprawne odprowadzanie wody spływającej z dachu do profilu rynnowego zabezpieczonego przed zatkaniem za pomocą separatora, a następnie przez rurę PCV umieszczoną przy skrajnych słupach konstrukcji zamaskowaną specjalnym kształtownikiem. Sposób ten daje bardzo korzystny efekt wizualny.

System zawiera całą gamę elementów pozwalających na nadanie całości nowoczesnego bądź tradycyjnego wyglądu. Sposób wykończenia powierzchni profili pozwala na dużą różnorodność: profile mogą być anodowane, lakierowanie proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, można również zastosować bikolor, a także profile w dekorach imitujących drewno.

Framex Ogrody zimowe

Framex - fakty!

 • Lider na pomorzu zachodnim >

  Firma Framex to największy i najbardziej doświadczony producent okien na pomorzu zachodnim.
 • Warunki Techniczne 2017! >

  Okna firmy Framex spełniają nowo obowiązujące, rygorystyczne warunki techniczne, które wejdą w życie z pierwszym dniem 2017 roku.
 • Okna dla domów pasywnych! >

  W naszej ofercie posiadamy okna spełniające warunki techniczne dla domów energooszczędnych oraz pasywnych.
 • Ponad 25 lat doświadczenia! >

  Budowanie marki i uznania klientów za sprawą wysokiej jakości produktów i usług nieodzownie łączy się z naszym wieloletnim doświadczeniem w branży.
 • 1

Polub Nas Na Facebook'u