Rolety zewnętrzne

Firma FRAMEX ma w swojej ofercie szeroka gamę kolorów i typów rolet zewnętrznych. Dostawcą rolet jest renomowana firma PORTOS.

FUNKCJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH:

Zabezpieczenie okna przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych – takich jak wiatry, deszcze, które negatywnie wpływają na struktury materiałów okiennych (szczególnie na okna drewniane).

Ochrona przed niskimi temperaturami – co w naszych warunkach klimatycznych nabiera szczególnego znaczenia ze względu na prawie 6 – cio miesięczny okres grzewczy. W przypadku zamontowania rolety na mur, miedzy opuszczoną roletą, a oknem powstaje poduszka powietrzna, która polepsza izolację.

Ochrona przed wysokimi temperaturami – w zależności od rodzaju materiału (aluminium, PCW, stal) grubości pancerza i sposobu użytkowania rolet izolacyjnych będzie wzrastać lub maleć. Stosując pancerz o grubości 8,5 mm z pianką poliuretanową przy temperaturze 35° C uzyskamy efekt zbliżony do klimatyzacji.

Ochrona przed hałasem – tak jak w przypadku temperatur, o stopniu wygłuszenia będzie decydować rodzaj i sposób montażu, stopień wygłuszenia waha się od 6 do 14 dB.

Wentylacja pomieszczenia – jeżeli pancerz zaopatrzony jest w perforację unikniemy kłopotów z przeciągami; to udoskonalenie przydatne jest zarówno latem, jak i zimą, a dodatkowym plusem jest zabezpieczenie przed owadami pod warunkiem, że roleta jest ciągle opuszczona z uchylną perforacją. Dla dodatkowego zabezpieczenia przed owadami nowością jest zainstalowana w skrzynce rolety dodatkowa siatka przeciw owadom.

Ochrona przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz – bez względu na rodzaj zastosowanego materiału i pancerza zawsze uzyskujemy efekt zaciemnienia oraz pełnej izolacji optycznej; trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że przy zastosowaniu rolet zewnętrznych nie trzeba montować żaluzji wewnętrznych, zasłon, itp. Koszt tych urządzeń również wpływa korzystnie na decyzję o zakupie rolet zewnętrznych.

Ochrona przed włamaniem i wandalizmem – każda roleta jest zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi; w znacznej części zależy to od sposobu montażu i rodzaju akcesoriów stanowiących dodatkowe zabezpieczenie.

Framex - fakty!

 • Lider na pomorzu zachodnim >

  Firma Framex to największy i najbardziej doświadczony producent okien na pomorzu zachodnim.
 • Warunki Techniczne 2017! >

  Okna firmy Framex spełniają nowo obowiązujące, rygorystyczne warunki techniczne, które wejdą w życie z pierwszym dniem 2017 roku.
 • Okna dla domów pasywnych! >

  W naszej ofercie posiadamy okna spełniające warunki techniczne dla domów energooszczędnych oraz pasywnych.
 • Ponad 25 lat doświadczenia! >

  Budowanie marki i uznania klientów za sprawą wysokiej jakości produktów i usług nieodzownie łączy się z naszym wieloletnim doświadczeniem w branży.
 • 1

Polub Nas Na Facebook'u